Ekoškolka

Mateřská škola na Děkance

EKOŠKOLA

Vstupujeme do šestého roku jako Ekoškolka. Během těchto šesti let jsme prošli tématy voda, jídlo i prostředí. Právě prostředí se stalo naším tématem pro tento školní rok. Čeká nás třetí obhajoba titulu Ekoškola.

Do naší rozjeté práce vstoupila epidemie Koronaviru, která nám překazila zakončení loňského roku k tématu voda. Plni elánu jsme se pustili do práce v září. Oslovili jsme rodiče pro členství v Ekotýmu, naplánovali první schůzku. Měli jsme radost, že se nám v naší velké osmitřídní školce podařilo, v každé třídě probudit zájem rodičů, z některých tříd jich máme v Ekotýmu i
několik.
První schůzka proběhla úspěšně a její náplní byla Analýza. V té jsme pokračovali i s malým Ekotýmem (dětským), který se schází dvakrát měsíčně i v jednotlivých třídách.

Ve chvíli, kdy jsme měli krásně rozpracovanou analýzu, ozvala se opět epidemie. I přesto se nám však podařilo uskutečnit za přísných bezpečnostních opatření druhou schůzku Ekotýmu 4. 11. 2020 na zahradě školky. Podařilo se nám na ní dokončit s dětmi Analýzu a rozpracovat nápady pro Plán činností. Další schůzka je v plánu až na jaře.

Nyní nás tedy čeká příprava na Audit, při kterém bychom na jaře rádi obhájili titul Ekoškola. S malým Ekotýmem pokračujeme ve schůzkách. Veškeré novinky a aktuality sledujte na nástěnce Ekoškoly v chodbě u vstupu do školky a v sekci žabičky, kde jsou i fotografie z činností.

Děkujeme za vaši podporu a spolupráci a moc se těšíme, až zase budeme moci pořádat akce s rodiči a pro rodiče. Vaše koordinátorky EVVO Renata a Jindra a celý kolektiv MŠ.